Számtalan lehetőség áll a Magyarországon francia tanulmányokat folytatni kívánó hallgatók rendelkezésére.
A magyar egyetemeken öt francia nyelvi tanszék működik: a Budapesti ELTE-n, a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen, valamint a Szegedi, Pécsi és Debreceni Egyetemeken. Ezeken a tanszékeken elsősorban a francia irodalomra és nyelvre összpontosítva, az alapképzéstől a doktori fokozatig terjedő képzéseket kínálnak.
Budapesten:
- Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE): Összehasonlító jog mesterszak 1. év. Partnerintézmény: Université Paris 1 Panthéon-Assas - a képzésben évente mintegy 12 hallgató vesz részt;
- Pázmány Péter Katolikus Egyetem: Politikatudomány mesterképzés. Partnerintézmény: La Roche-sur-Yon, Institut catholique d’études supérieures;
- Budapesti Corvinus Egyetem: Gazdálkodási és Menedzsment alapképzés és Marketing mesterképzés. Partnerintézmény: Kedge Business School;
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME): Közös doktori program az Építőmérnöki Kar és az INSA Rennes között.
Vidéken:
- Szegedi Tudományegyetem/ Frankofón Egyetemi Központ (CUF):
- Nemzetközi tanulmányok mesterképzés, európai tanulmányok specializáció. Partnerintézmény: Sciences Po Lille (2012 óta);
- Nemzetközi tanulmányok mesterképzés, Európa-Afrika fejlődés szakirány. Partnerintézmény: Université Senghor d'Alexandrie (2014 óta);
- Francia nyelv, irodalom és civilizáció mesterszak. Partnerintézmény: Université de Limoges (2020 óta).
- Pécsi Tudományegyetem:
- Gazdálkodási és Management alapszak. Partnerintézmény: KEDGE Business School,
+ 4 képzés. Partnerintézmény: Ecole Supérieure pour le Développement Economique et Social:
- Gazdálkodási alapszak
- Turizmus-vendéglátás alapszak
- Vállalkozásfejlesztés mesterszak
Gazdálkodási és menedzsment mesterszak
- Eszterházy Károly Katolikus Egyetem:
- Szőlészeti és borászati alapképzés. Partnerintézmény: Bordeaux Sciences Agro
- „Európai területek: örökség és fejlődés” mesterképzés. Interdiszciplináris program angol és francia nyelven, amely az ELTE, az École des Hautes Études en Sciences Sociales de Paris (EHESS), az Università di Catania, a prágai Károly Egyetem, valamint a québeci Laval Egyetem együttműködésében valósul meg.
- CHARM-EU mesterképzés « Global challenges for Sustainability » („Globális kihívások a fenntarthatóságért”) - 18 hónapon át tartó multidiszciplináris program. A hallgatók személyesen vesznek részt az az öt CHARM-EU partneregyetem egyikén megtartott órákon és online csatlakoznak más egyetemekhez. A társulás a következő egyetemekből áll: Eötvös Loránd Tudományegyetem, Université de Montpellier, Universitat de Barcelona, Trinity College Dublin és Universiteit Utrecht.
- « Management and Engineering of Environment and Energy » („Környezet- és energiagazdálkodás menedzsment”) mesterképzés. Három különböző irányt kínáló program: megújuló energiák alkalmazása, erőforrás-visszanyerés a körforgásos gazdaság számára, intelligens városok és ipar 4.0. A képzést 5 intézményből álló konzorcium szervezi, köztük az IMT Atlantique Franciaországban és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Magyarországon. A hallgatók tanulmányaik végén 6 hónapos szakmai gyakorlatot teljesítenek.
- « Image Processing and Computer Vision » („Képfeldolgozás és számítógépes képalkotás” mesterképzés). Kétéves, angol nyelvű program. A képzésben többek között az Université de Bordeaux és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem vesz részt. Minden hallgató ugyanazt a tantervet követi, és egy-egy teljes szemesztert tölt a projektben részt vevő egyes egyetemeken. 1. félév: Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Budapest; 2. félév: Universidad Autonoma de Madrid; 3. félév: Université de Bordeaux; 4. félév: Szakmai gyakorlat kutató laboratóriumban vagy ipari területen.
- Master européen en Lexicographie (EMlex) (Európai lexikográfiai mesterképzés). Interdiszciplináris program a szótárak és az online lexikográfiai források iránt nagy érdeklődést tanúsító diákok számára. A képzésben a Károli Gáspár Egyetem és az Université de Lorraine vesz részt.
- « MITRA-migrations transnationales » („MITRA-transznacionális migrációk”) mesterképzés. Kétnyelvű interdiszciplináris társadalomtudományi program. Hét egyetemet tömörítő konzorcium szervezi: Szegedi Tudományegyetem, Université de Lille, Université libre de Bruxelles, Universitatea Babeș-Bolyai, Uniwersytet Wrocławski, University College Cork, Universidad de Granada.
- International Master in Dance Knowledge, Practice and Heritage (Choreomundus). A táncra és más mozgásrendszerekre (rituális gyakorlatok, harcművészetek, mozgásos játékok és mozgásszínház mint szellemi kulturális örökségre összpontosító program az etnokoreológia, a táncantropológia, a tánccal és az örökséggel kapcsolatos tanulmányok, a tánc és a technológia tágabb összefüggéseiben. A programot öt egyetemből álló konzorcium szervezi: Université de Clermont Auvergne (UCA), Szegedi Tudományegyetem (SZTE), Norwegian University of Science and Technology (NTNU), National and Kapodistrian University of Athens (NKUA), University of Roehampton (UR).
Le Centre Interuniversitaire d'Études Françaises (CIEF) egy kormányközi megállapodás alapján 1990-ben létrehozott francia-magyar intézmény. A Budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetemhez (ELTE) kapcsolódó intézmény a Sorbonne-Nouvelle – Paris III-hoz tartozó Centre Interuniversitaire d'Études Hongroises (CIEH) (Egyetemközi Hungarológia Központ) megfelelője.
A Nagykövetség és a Magyar-Francia Ifjúsági Alapítvány (Fondation Franco-Hongroise pour la Jeunesse) támogatásával ez a szervezet az összes magyarországi egyetemi francia tanszék összefogására törekszik, és rendszeresen szervez európai szintű találkozókat, szimpóziumokat és tudományos konferenciákat.
A 2013-ban a Szegedi Tudományegyetem égisze alatt létrejött nyelvi központ célja a francia nyelvű programok szervezésének és láthatóságának erősítése az egyetemen és a régión belül. A CUF kifejezetten a nemzetközi tanulmányok és kapcsolatok különböző ágaihoz kapcsolódó multidiszciplináris kutatási projektekben vesz részt.
Az ESSCA az egyetlen, magyarországi kampusszal rendelkező francia menedzseri iskola. Az 1993-ban Budapesten alapított intézmény évente több mint 700 diákot vonz a világ minden tájáról a magyar fővárosba. Az iskola angol nyelvű képzést kínál marketing, pénzügy, kereskedelem és menedzsment területeken. A Grande Ecole programban részt vevő hallgatóknak lehetőségük van legalább egy féléven át külföldön szakmai gyakorlatot teljesíteni vagy tanulni. Tanulmányaik végén a diákok a francia állam által elismert és a Magyarországon letelepedett nemzetközi nagyvállalatok által nagyra értékelt diplomát szereznek.
A Mod'Art divatiskolák nemzetközi hálózatának bizonyítványát kínáló két képzés 2006-ban a francia divat- és formatervezés oktatás népszerűsítésének céljából érkezett Magyarországra. A hallgatók a francia szemléletmód szerint kialakított tananyagot sajátítják el magyarul, és lehetőséget kapnak arra, hogy tanulmányaikat Párizsban a Mod'Art International-nál folytassák. Az egyetlen feltétel, hogy kielégítő francia nyelvtudással rendelkezzenek.